Ванна кімната невеликої площі не обов'язково – незручна та тісна. Правильно організований простір з підібраними меблями та сантехнікою дозволяє ефективно використовувати кожен сантиметр навіть скромного домашнього куточка. Можливості сучасного виробництва та великий асортимент магазинів сантехніки дарують можливість зробити ванну кімнату зручною та комфортною.
Отже, як все помістити? Найголовніше при облаштуванні невеликої ванної кімнати – це максимально функціональні меблі та сантехніка. Громіздку ванну варто замінити на компактну душову кабіну. По-перше, скляна кабіна з піддоном – це оптимальний варіант в умовах сьогоднішньої швидкої течії життя. По-друге, сучасні гідробокси – це не лише стильний елемент гарного інтер'єру, а й зручна зона відпочинку. Та й найголовніше – на заощаджених «квадратах» площі можна знайти місце для встановлення пральної машини, яку раніше доводилося ховати на кухні.
Звичний «мийдодир» – масивну тумбу на ніжках з умивальником та дзеркалом – сьогодні можуть замінити компактні підвісні шафки з одним-двома ящиками та раковиною скромного розміру. Виробники сантехніки працюють над тим, щоб задовольнити як власника великої ванної кімнати, так і власника скромнішого санвузла. У магазинах можна знайти ту саму модель, припустимо, раковини, як у розмірі для великої, так і для маленької площі. Хороший асортимент українських продавців сантехніки дозволяє, наприклад, встановити у невеликій ванній кімнаті на одній стільниці два невеликі, але зручні умивальники. Іншими словами, сучасні можливості ринку сантехніки створюють функціональний та зручний інтер'єр ванної кімнати, хай і невеликого розміру.
Візуально збільшити площу ванної допоможе правильний декор та встановлення дзеркал. Світлі кольори внутрішньої обробки візуально розширюватимуть простір. Темні кольори можна залишити лише як невеликі фрагменти інтер'єру або не використовувати їх зовсім. Санвузол квадратної форми можна візуально розширити, комбінуючи різні колірну палітру оздоблювальних матеріалів. Ванну кімнату витягнутої форми можна «збільшити» кладкою темнішої плитки по горизонталі. А висоту стель вийде зробити більше за допомогою вертикальної кладки декору або плитки, що відрізняється за кольором.
Ще один добрий спосіб візуально збільшити простір – це встановлення дзеркал. Як мінімум, можна розмістити велике дзеркало над раковиною, як максимум використовувати дзеркальні поверхні у внутрішньому облаштуванні ванної.
Щоб зробити ванну кімнату зручною та функціональною, потрібно правильно розділити простір на функціональні зони: умовно, зона з ванною або душовою кабіною, зона біля раковини, зона для перевдягання, туалет тощо. Потрібно спланувати територію санвузла так, щоб зони не перетиналися, займали рівноцінні площі та залишали вільне місце для ходьби. Правильно спроектована ванна – наприклад, коли один член сім'ї укладатиме в пральну машину білизну, не заважаючи другому чистити зуби та вмиватися. Якщо машина і кошик для білизни знаходяться в різних куточках ванної кімнати, обов'язково робочі зони будуть перетинатися. Ще одна крайність – це перенасичення простору ванної кімнати. Неможливо вмістити все одразу, обов'язково потрібно зберегти площу для вільного пересування.
Непросте завдання щодо вибору відповідних меблів та сантехніки допоможе вирішити український виробник «Snail». В асортименті онлайн-магазину – великий вибір моделей раковин, душових піддонів, тумб та стільниць, які дозволять зробити вашу ванну кімнату функціональною та зручною.